VAATAB MIND, MÄRKAB SIND
puupõletus, 2023
Kas oled tähele pannud metsas uidates, et sa ei ole üksi? Väikese kõhedusega tunned kellegi silmi oma kuklas? Sina näed mind, aga kas mina sind näen? Looduses või linnas, meid ümbritsevad ikka sajad silmad.
Vaatad mind, märkan sind.
elektripõletus 1250 C
Portselan ja šamottsavi, puupõletus 1300 C
Erinevad seladonglasuurid, puupõletus
Kui pinge üle pea kasvab, siis tuleb AEG MAHA võtta. Kann head teed ning mõnus seltskond aitab alati.
AEG.AEG MAHA.AEGA ON.
SAFE HORIZONS 2022
Baltimaade kaasaegse keraamika näitus, Gueonggi Museum of Ceramic Design, Lõuna-Korea
elektripõletus 2022
Kui alustasin tööd, mõtlesin rahule, vaikusele, puhtusele, valgusele, värvidest ja muredest puhastatud sümboolsele maailmale. Minu töö ribidest koosnev külg on nagu maailma tugev konstruktsioon, alustala.
Töö teist külge kujundades mõlkusid meeles valged talved, kõrged mäed, meri, ookean. Töö edenes aeglaselt ning sel ajal muutus olukord maailmas ning ühel hetkel hakkas ka minu töö muutuma.
Kui alguses kätkes see pigem lootust ja ihalust, siis edasi sai selleks kurbus ja mõistmine, et see maailm ei pruugi enam olla kättesaadav ning sellest tulenevat valu väljendab minu töös olev punane joon, mis unistused katki rebib.
Electric kiln firing 2022
Porcelain, paper
When I started work at the end of January, I was thinking about peace, silence, purity, light, about a symbolic world stripped of colours and troubles. The ribbed side of my work is like the strong inner structure of the world, showing its supporting beams.
Working the other side took a much longer time, about three weeks. While shaping it, I thought of the white winters of Estonia, of the Norwegian mountains, of the sea and the ocean. As I slowly progressed, the global situation kept changing. So at one point my work started changing too. Having at first been mainly about hope and desire, it now became more of a sorrowful realization that this beautiful world may not be attainable. The red line jutting across the piece, tearing apart the world of dreams, is an expression of this pain and sorrow.
KAHEKSA LUGU
Kaheksa (8) on huvitav number. Külili kaheksa on lõpmatuse sümbol, samas võib näha temas ka ristumisi ja radu, mis on tallatud maha inimeste poolt, kes käivad tihti üle Soome silla. Kaheksa kunstnikku Eestist ja Soomest, keda seovad pikaajalised sõprussuhted ning erialased huvid. Koos on valmistatud keraamikat, tehtud näitusi, arutatud ilmaasju. Ühiste tegemiste keskmeks on aga puuküttega keraamikaahjud Kohilas, Võsul, Pikaveres Pärnumaal ja Pielävedel Soomes.
EKerLiidu näitus Riia Raaudteemuuseumis 2018
Kivinõušamott ja portselan 2018
Puupõletus 1300 C
Varakevad on müstiline aeg. Talveks tardunud elu hakkab soojuse ja valguse mõjul ärkama. Päike sööb läbi jääkaanest, tekitades tuhandeid helkivaid kristalle, mis öises jaheduses uuesti tarduvad. Päevast päeva see protsess kestab ja areneb, kuni vesi on taas vaba.SPRING
Portselan
2018 "Tabamata ime". Eduard Vilde Muuseum, Tallinn, Eesti
Näituse üks osa oli kollaaž erinevates puuahjudes põletatud töödest rõhuga glasuurimata savipindade mängul, tule tööl, erinevate savide koos kasutamisel ning kontrasti loomiseks nende vahele valge ja õhulise portselani lisamisel.
Näituse teine osa koosnes sarjast treitud portselanpeekritest, mis põletatud paari aasta jooksul erinevates puuahjudes või gaasipõletuses nind tulemus näitab ilmekalt, kui erinevaid ning kordumatuid efekte võivad anda ühed ja samad glasuurid.
Näitust Hop galeriis toetas Eesti Kultuurkapital.
Näitus Vice versa oli väljapanek ülisuurtest kannuvormidest, killukesest portselanist ja mõnest omamoodi mööbliesemest. Elame maailmas, kus suur on vahel väike ja väike on suur.
Igapäevane asi võib mõnel eluhetkel muutuda tähtsaks, väike detail suureks, emotsioonid ja lõhnad oluliseks.
Mida enam liigume lapsepõlve suunas ajas tagasi, seda suuremana tunduvad mällu talletatud esemed. Kui nüüd võtta need esemed mäluriiulilt ja luua (savist)uuesti, siis tunduvad nad üleloomulikult suurtena, pigem iseenda essentsina kui igapäevaste tarbeesemetena.
Tööde seeria väljapanekud:
1993 4.Rahvusvaheline Kondiportselani Sümpoosion Kaunases, Leedu
1995 Kuuaeg. Riia Ajakirjanike Maja
1996 Tantsud ja Kuuaeg. Kunstihoone Galerii
2011 Vorm portselanis. EDTM
2013 Käsikäes. EDTM
"Mino 95" 4. Rahvusvaheline Keraamikakonkurss
1996 Isikunäitus, Tallinna Kunstihoone Galerii
2002 Rahvusvaheline Portselani Sümpoosion, Siklos Ungaris
2005-2006 Ühisosa I ja II. Ungari Instituudi galerii ja Valga Muuseum
Näituste fotode autorid: Tiit Rammul, Juta Kübarsepp, Vera Heinsar-Kikas, Urmas Puhkan, Jenö Marton, Karin Kalman jt